info@freeworldorganization.com
Tel : +90538 971 74 34
İstanbul / TÜRKİYE

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri bazı kuruluşlarda alınması zorunlu eğitimlerden biridir. İş sağlığı ve güvenliğini bilmek çalışma şartlarını da daha güvenilir hale getirmektedir. Uzmanlık alanına uygun şekilde saat belirlenerek verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alan kişiler kurs bitiminde sertifikaya sahip olmaktadır.

 Firmamız bu alanda en başarılı ve profesyonel eğitim veren adreslerden biridir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi alan kişiler girmiş oldukları sınavdan başarı ile geçerek kurslarını bitirmektedir. Hem teorik hem de uygulamalı verilen bu dersler her alanda kullanılmaktadır. Günümüzde çoğu kuruluşta yeni istihdam kazanma adına bu kurslar verilmektedir.

 İşe yeni alınacak personellerin bu eğitimleri tamamlaması ile beraber iş güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Verilen bu eğitimlerin 5 yılda bir tekrarlanması önerilmektedir. İş sağlığının tehlikeye atılmaması ve güvenli bir ortamda çalışma gerçekleşmesi için personellerin tamamının bu eğitimleri alması gerekmektedir. Bazı kamu kuruluşlarında iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almak zorunlu hale gelmiştir.

 İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

 İş sağlığı ve güvenli çalışma ortamının uygun olması ve olası tehlikeli bir durumda anında müdahale edebilme yetisini kazanma durumlarından biridir. Bu alanda görev yapmak isteyen kişiler ise iş sağlığı ve güvenliği uzmanı için eğitimler almaktadır. Firmamız her alanda eğitim vermektedir. Teknik disiplinlerin yerine getirilmesi de iş sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atacak durumlardan kaçmayı hedeflemektedir.

 İş Sağlığı ve Güvenliği Neden Önemlidir?

 İş sağlığı ve güvenliği çalışma ortamının güvenli ve personellerin bu konuda bilgi sahibi olması için önemlidir. İş yerindeki verimliliği de pozitif anlamda etkileyen eğitimlerden biridir. Yönetmelik üzerinden verilen bu eğitimler bakanlık tarafından onaylanan sertifikalar ile taçlandırılmaktadır. Bu şekilde her bir personel kendi yetki ve sorumluluklarını tam olarak kavramaya başlamaktadır.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi