image

Yamaç, Dağ Tepe Temizliği Yapıyoruz.

Endüstriyel dağcılık olarak da bilinen sporla birleştirilmiş sanayi sektörü oldukça önemlidir. Biz firma olarak özellikle yol kenarlarında yer alan dağ ve tepelerden düşmek üzere olan kayaların serbest bir şekilde düşmesine engel olacak çalışmalar yapıyoruz. Dağ ya da yamaç temizliği olarak da adlandırılabilecek bu işlemler yapılmaz ise insanların geçişi sırasında bir yuvarlanma gerçekleşebilir ve kimi zaman küçük olmayan bu kaya, taş ve topraklar insanların ve hayvanların yaralanmasına hatta ölmesine neden olabilir. Endüstriyel temizlik bu anlamda oldukça hayati bir işlevdir.

 Kaya Düşürme

 Biz dağlarda, yamaçlarda patlatma sonucunda oluşan blokların temizlenmesi işlemi de olmak üzere çok fazla kaya temizliği yapıyoruz. Bu işlemlerin tamamı endüstriyel temizlik olarak adlandırılıyor ki en az evimizde ofisimizde yaptığımız temizlik işleri kadar önem taşır.

 Taş, Kaya ve Blokların Temizlenmesi

 Doğada serbest bir şekilde bulunan kaya ve taşlar sıcağın etkisi ile birbirinden ayrılabilir. Bütün olan taşlar kırılabilir, rüzgar sebebiyle ya da deprem nedeniyle sağlam bir yeri olmayan kaya ve taşlar eğimin etkisi ile yuvarlanabilir. Sürtünme etkisi ile çok yüksekten düşen küçük bir taş bile oldukça büyük bir etkiye sahip olacaktır. Park halinde duran araçlara, evlere çarpması ise en iyi ihtimaldir çünkü bu tür kazaların can kaybı yaratmasından korkulmaktadır. Bu nedenle özel ekipmanlarımız ile güvenli bir şekilde bu kaya ve blokları kontrol altına alırız.

 Neler Yapıyoruz?

 Firma olarak sadece yerinden oynayan kayaların değil sonraki zamanlarda yerinden oynama ihtimali olan kayaların da önlem çalışmalarını yapıyoruz. Deneyimli ekibimiz ile değerlendirmelerimiz daima ileriye dönüktür. Yaptığımız için hayati boyutu da dahil yola düşmüş bir kaya parçasının bile trafiği kapatması sonucunda oluşacak zaman kaybı ve kaosu hesaplayarak hızlı bir şekilde, tüm güvenlik önlemlerini alarak endüstriyel temizlik sürecimizi tamamlıyoruz.